Odżywianie

W jaki sposób sok jabłkowy wpływa na działanie naszego organizmu?

Jabłko to jedno z największych polskich dobrodziejstw, które nie jest przez nas doceniane na co dzień. Często możemy przeczytać, że już jedno jabłko dziennie pozytywnie wpływ na prace układu sercowego i chroni nasze serce przed chorobami miażdżycowymi i zawałami. Jak jeszcze owocowy lub warzywny sok, jabłko zawierający może pozytywnie wpłynąć na nasz organizm?

Regularne picie soku jabłkowego – dlaczego jest ważne?

Warto pamiętać, że codzienne spożywanie soku, który zawiera odpowiednią porcję jabłka, chroni nasz organizm przed wieloma chorobami oraz znacznie opóźnia procesy związane ze starzeniem. Nie wszyscy wiedzą, że dodatkowo oczyszcza organizm z dużej ilości toksyn, które prowadzą do jego wyjałowienia. Nie jest on również bez znaczenia dla naszej gospodarki lipidowej, dzięki czemu poziom złego cholesterolu zostaje obniżony, podobnie jak trójglicerydy we krwi, co ma bardzo pozytywny wpływ na układ krwionośny. Takie prawidłowości zmniejszają zachorowalność na miażdżycę, nadciśnienie, czy niwelują ryzyko wystąpienia wylewów i zawałów. Codzienne dieta zawierająca sok z jabłka wpływa na stężenie cukru w naszym organizmie, ponieważ duża ilość błonnika zapewnia uczucie sytości, co wpływa na zmniejszenie wystąpienia otyłości, czy cukrzycy typy 2.

Wpływ soku jabłkowego na odchudzanie

Nie wszyscy wiedzą, że regularnie spożywany sok z jabłek poprawia perystaltykę jelit oraz wpływa na zaparcia. Dzięki szklance soku dziennie problemy z zaparciami będą pojawiały się coraz rzadziej, aż w końcu znikną. To dzięki wysokiej ilości witaminy C i antyoksydantom, które są naturalnym antybiotykiem, który wzmacnia odporność przed wszelkimi jednostkami chorobowymi. Dodatkowym atutem soku jabłkowego jest jego niska kaloryczność, dodatkowo sok jest bardzo syty i szybko zaspokaja uczucie głodu. Dzieje się tak, gdyż jabłka zawierają dużą ilość błonnika. Regularnie spożywany sok jabłko połączone z marchewką pozbawia nas zbędnych kilogramów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *