Porady

Co zrobić gdy dręczy nas bezsenność?

Sen w życiu człowieka odgrywa najważniejszą rolę zaraz po jedzeniu. Dzięki niemu organizm się w pełni regeneruje przed kolejnym dniem dając nam siłę do podejmowania wyzwań.

Jednak coraz częściej zdarza się że problemy ze snem dotykają nie tylko dzieci ale również rodziców. Warto wtedy od razu działać i podjąć szokujące dla nas samych decyzje. Jednorazowy problem z zasypianiem może często się pojawiać dlatego trzeba się zastanowić czy mamy do czynienia z bezsennością czy tylko z przelotnym przemęczeniem organizmu.

Jakie są przyczyny bezsenności?

To pytanie spędza sen z powiek nie jednej sobie, której bliscy cierpią na bezsenność. Choć jest to dolegliwość dość nie skomplikowana to składa się na nią wiele czynników. Można je w prosty podzielić na wewnętrzne i zewnętrzne czynniki utrudniające zasypianie oraz zakłócające sen w nocy. Spośród czynników zewnętrznych najczęściej przyczynia się nie wygodne łóżko, wysoka temperatura lub niepokojący nas hałas. Czynniki wewnętrzne ściśle związane są z naszym organizmem i mają ogromny wpływ na samopoczucie oraz zdrowie. Najczęściej bezsenność wywołują: nerwice, depresje, cukrzyca oraz nadczynność tarczycy.

Jak skutecznie walczyć z bezsennością?

Istnieją domowe sposoby likwidujące problemy ze snem, wśród których znajdują zastosowanie olejki eteryczne. Przykładem tutaj może być olejek lawendowy, który ułatwia zasypanie i działa wyciszająco. Dlatego, jeśli borykamy się ze zmęczeniem, to olejek lawendowy może okazać się rozwiązaniem, dzięki któremu będziemy w stanie odprężyć i wyciszyć. Nie zapominajmy jednak, że ogromną rolę odgrywa styl życia, jaki prowadzimy i posiłki są spożywane. Jedzenie lekkiej kolacji 2 godziny przed snem, która jest bogata w węglowodany działa w ten sam sposób jak sok z wiśni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *