Porady

Zanieczyszczony organizm – jak sobie z tym poradzić?

Wraz z szerzącą się edukacją na temat zdrowego trybu życia i rozsądnego odżywiania, bardzo popularne stało się oczyszczanie organizmu za pomocą oczyszczających kuracji. Jeśli w naszym ciele znajduje się niewielka ilość toksyn, to nie będą one zagrażać naszemu zdrowiu, jeśli jednak nie nadąży on z ich usuwaniem – będziemy w tarapatach. Jakie są rodzaje toksyn i jak się ich pozbyć?  O tym poniżej.

Co nam szkodzi?

Toksyny nasz organizm stara się usuwać na bieżąco, różnymi drogami: poprzez skórę, układ pokarmowy, moczowy i płuca. Jednak nie jest w stanie „przerobić” wszystkiego, z czym się spotykamy na co dzień. Przetworzone jedzenie, słaba jakość powietrza, pleśń znajdująca się w pomieszczeniach, w których przebywamy (chociażby w miejscach publicznych) – to wszystko powoduje, że nasz organizm nie nadąża z ich eliminacją. To zaś sprawia, że złogi toksyn osiadają w naszym ciele i niestety przynoszą negatywne skutki dla naszego zdrowia.

Najczęstsze toksyny w naszym organizmie

W naszym ciele odkłada się wiele rodzajów toksyn. Zaliczają się do nich pestycydy oraz dioksyny, które pochodzą z żywności i tłuszczów pochodzenia zwierzęcego. Jesteśmy też „pełni” przeróżnych związków lotnych pochodzących chociażby z odświeżaczy powietrza, płynów i dezodorantów. Niestety w naszym ciele znajduje się także pleśń, którą wdychamy, bądź co gorsza – nieświadomie konsumujemy. Najgorsze są jednak metale ciężkie, takie jak ołów, rtęć czy arsen, które zawarte są między innymi w rybach czy materiałach budowlanych.

Jakie objawy mogą nas niepokoić?

W momencie kiedy zanieczyszczenia się kumulują zaczynamy odczuwać pewne dolegliwości. Cierpi na tym zarówno nasza wątroba, płuca, nerki a nawet kora mózgowa. Może to doprowadzić do różnych chorób, ogólnego osłabienia i chronicznego zmęczenia, co zdecydowanie obniży jakość naszego życia. Do objawów, na które powinniśmy zwrócić uwagę należą zaburzenia trawienia, problemy z cerą, nieświeży zapach potu, wahania wagi i zbytnia senność. Dlatego warto zrobić wszystko by je zwalczyć i cieszyć się pełnią życia.

Sposoby na czysty organizm

Zmiana diety będzie kluczowym elementem w drodze do zdrowia. Należy pozbyć się ze swojego jadłospisu przetworzonego jedzenia, a wprowadzić więcej warzyw i owoców. Warto także wesprzeć się zieloną herbatą, która działa detoksykująco. Najlepiej zrezygnować z alkoholu. Oczywiście taki proces oczyszczania będzie dość dług, dlatego warto wesprzeć się suplementacją diety. Tutaj z pomocą przyjdzie DuoLife Moja Krew. To produkt w formie płynnej, który pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu stanu czerwonych krwinek, ale także usuwa toksyny z naszego organizmu. To także bogate źródło witamin i minerałów, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania Twojego organizmu. By usprawnić cały proces warto wprowadzić do swojego życia trochę ruchu i pić dużo wody. To z pewnością pomoże wyeliminować zanieczyszczenia.

Jeśli więc zauważymy u siebie kilka z wymienionych wcześniej objawów, może to oznaczać, że nasz organizm jest zbyt bardzo zanieczyszczony i należy mu pomóc z walką z toksynami. Dlatego nie ma na co czekać – trzeba działać, by cieszyć się zdrowiem cały czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *