PoradyProfilaktykaUroda

Sposoby na przetłuszczające się włosy

Podobno wyciąg z pokrzywy i szałwii może zdziałać prawdziwe cuda w kwestii pielęgnacji włosów przetłuszczających się. To takie, które chwilę po umyciu niestety wyglądają na zaniedbane, brudne. Właścicielki takich włosów stoją rzeczywiście przed dużym wyzwaniem w kwestiach utrzymania fryzury we względnym ładzie.

Przetłuszczające się włosy to wynik nadprodukcji łoju, jaki powstaje na skórze głowy i w mieszkach włosowych. To właśnie on sprawia, że niedawno umyte włosy stają się tłuste. Warto przy tym zaznaczyć, że nie zawsze pomaga ich codzienne mycie – osłabia się ich strukturę i doprowadza do jeszcze bardziej wzmożonej produkcji łoju.

Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym udaje się utrzymać włosy tego typu we względnym ładzie. W tym celu można wybrać salon fryzjerski w Warszawie, w którym profesjonaliści polecą nam odpowiednią kurację. Można również spróbować samodzielnie zwalczać tego typu problem.

Jak wspomnieliśmy na początku, idealnym rozwiązaniem jest stosowanie płukanek z wyciągiem pokrzywy i szałwii. Dobroczynnie na włos przetłuszczające się działa też sok z cytryny. Można też nałożyć na włosy maskę z drożdży i mleka bądź przepłukiwać włosy szklanką piwa. Niektórzy do szamponu dodają sodę oczyszczoną.

Wpływ na włosy przetłuszczone mają również elementy codziennej pielęgnacji. Wybierajmy raczej szczotki z naturalnym włosiem, strońmy od suszenia ich suszarką, nie korzystajmy z prostownicy. Szampony i odżywki do codziennego mycia wybierajmy zgodnie z typem włosów. Te, które przeznaczone są do włosów z takim problemem znajdziemy bez problemu w każdej drogerii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *